Arka Chemia to świetnie zaopatrzona hurtownia kosmetyków

Dodano:2023-01-08
Kategorie:Porady

Hurtownia kosmetyków

Każdy z nas używa na co dzień kosmetyków. Produkty kosmetyczne służą do pielęgnacji, oczyszczania czy upiększania naszego ciała. W związku z tym są przystosowane do kontaktu z ludzką skórą, błonami śluzowymi, włosami. Do kosmetyków zaliczamy takie produkty, jak mydło, żele pod prysznic, kremy, pasty do zębów, dezodoranty – czyli artykuły, których każdy codziennie używa. Kosmetyki kupimy właściwie wszędzie: w drogeriach, sklepach wielobranżowych, aptekach, supermarketach i hurtowniach kosmetyków.

Jakie wyróżniamy kategorie kosmetyków?

Kategorie kosmetyków możemy podzielić na te przeznaczone do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, paznokci, dłoni, stóp – zależnie od części ciała, do których są dedykowane. Możemy również spotkać kategorie kosmetyków przeznaczonych dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci czy dla określonych grup wiekowych, np. 50+. Najczęstszy podział kosmetyków, który możemy spotkać w drogeriach i hurtowniach kosmetyków, to podział ze względu na ich funkcje. Wyróżniamy więc:
  • Kosmetyki do mycia i czyszczenia – mydła, żele pod prysznic, żele do higieny intymnej, szampony, płyny do demakijażu, maseczki, mleczka, peelingi, zmywacze do paznokci, pasty do zębów;
  • Kosmetyki pielęgnujące i ochronne – kremy do rąk i stóp, kremy do twarzy, kremy z filtrem, balsamy, pianki, olejki, odżywki do włosów;
  • Kosmetyki zapachowe – dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody toaletowe, wody kolońskie;
  • Kosmetyki kolorowe, czyli produkty przeznaczone do tymczasowej zmiany wyglądu, tj. do makijażu – szminki, błyszczyki, henna, tusze do rzęs, kredki do oczu czy brwi, cienie do powiek, eyelinery, pudry, podkłady, korektory, rozświetlacze, róże, bronzery, lakiery do paznokci. Do tej kategorii zaliczamy również środki do zmiany wyglądu włosów, takie jak farby do włosów czy lakiery, żele, woski i gumy do utrwalenia fryzury.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków?

W dzisiejszych czasach duży nacisk kładzie się na bycie świadomym konsumentem. Promowane jest przywiązywanie większej wagi do tego, jaki jest skład kupowanych przez nas produktów, sposób ich wytwarzania, a nawet ich opakowanie. W przypadku kosmetyków ważne jest, by były one przyjazne dla środowiska. Świadczy o tym nie tylko ekologiczne opakowanie, np. szklane lub z materiałów pochodzących z recyklingu, ale też skład jak najbardziej zbliżony do naturalnego. W drogeriach i hurtowniach kosmetyków pojawia się coraz więcej produktów powstałych wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Ma to znaczenie także pod kątem kolejnego aspektu, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie kosmetyków – bezpieczeństwa. Wszystkie kosmetyki na rynku są dokładnie przebadane i uznane za bezpieczne, więc nie zagrożą naszemu życiu, jednak mogą zawierać chociażby składniki powodujące alergie u niektórych osób czy składniki potencjalnie szkodliwe w większych ilościach lub przy nieprawidłowym użyciu produktu. Dlatego ważne jest, by dokładnie sprawdzić skład kupowanego artykułu, szczególnie pod kątem substancji, na które wykazujemy nadwrażliwość. Wiele osób sprawdza kosmetyki również pod względem tego, czy były testowane na zwierzętach.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki?

Informacje o składzie produktu czy nastawieniu producenta do ekologii oraz testowania na zwierzętach znajdziemy najczęściej na etykiecie, stąd przy wyborze produktów warto wybrać się do sklepu stacjonarnego lub dokładnie przeczytać opis artykułu na stronie internetowej sklepu lub hurtowni kosmetyków. Gdy już zdecydujemy się na jakiś kosmetyk lub mamy wybraną zaufaną linię produktów – jakie jest najlepsze miejsce do ich zakupu? Przedsiębiorcy zaopatrujący się w większą ilość kosmetyków dla swojego sklepu czy firmy mogą skorzystać z hurtowni kosmetyków, natomiast konsumentom pozostają drogerie stacjonarne, małe sklepy wielobranżowe, duże supermarkety, stoiska z kosmetykami określonej marki, sklepy ekologiczne, apteki, sklepy internetowe czy outlety kosmetyków – wszystko w zależności od tego, w jakie kosmetyki i jakiej firmy chcemy się zaopatrzyć.