Co to właściwie jest chemia gospodarcza?

Dodano:2023-01-08

Co określamy mianem chemii gospodarczej?

Określenie chemii gospodarczej najczęściej jest spotykane na stronach hurtowni chemii gospodarczej online lub innych sklepów mających w ofercie środki czystości i produkty chemii czyszczącej przeznaczone w głównej mierze do użytku pozadomowego: w miejscach użyteczności publicznej, przestrzeniach biurowych, szkołach, szpitalach, fabrykach, restauracjach i wielu innych.

Jakie produkty znajdziemy w hurtowniach chemii gospodarczej?

Hurtownie chemii gospodarczej w Warszawie i innych miastach oferują szeroki wybór produktów chemii gospodarczej. Co dokładnie określamy tym mianem? Są to przede wszystkim produkty przeznaczone do czyszczenia i utrzymania czystości. W ofercie hurtowni chemii gospodarczej znajdziemy więc:

  • Produkty do czyszczenia powierzchni – środki do mycia podłóg, blatów, szyb, środki dezynfekujące powierzchnie;

  • Środki do czyszczenia ceramiki, urządzeń sanitarnych, zlewów, umywalek, w szczególności produkty szorujące i odkamieniające;

  • Środki czyszczące do toalet, udrażniacze rur, odświeżacze powietrza;

  • Produkty przeznaczone do mycia naczyń – płyny i koncentraty do mycia naczyń, środki do zmywarek, środki silnie odtłuszczające;

  • Produkty do prania – proszki, kapsułki, płyny do prania i płukania, odplamiacze;

  • Artykuły przeznaczone do sprzątania, takie jak: czyściwa, ścierki, gąbki, mopy, miotły, kosze i worki na śmieci, rękawiczki;

  • Papier toaletowy, ręczniki papierowe.

Często w hurtowniach możemy znaleźć również produkty chemii specjalistycznej, przeznaczone do konkretnych, wąskich zastosowań. W zależności od branży, w której funkcjonuje dana firma, konieczne może być używanie i takich produktów. W hurtowni chemii gospodarczej znajdziemy więc też takie artykuły, jak środki przeznaczone specjalnie do czyszczenia drewna czy kamienia, środki do zabezpieczenia stali, do konserwacji skóry, silnie dezynfekujące czy inne produkty specjalistycznego przeznaczenia.

Chemia gospodarcza a środki higieny

Środki higieny nie są środkami czyszczącymi wchodzącymi w skład chemii gospodarczej, jednak większość hurtowni chemii gospodarczej posiada w swojej ofercie spory ich asortyment. Wszak w każdej firmie czy zakładzie używa się takich produktów, jak mydło czy pasta bhp. W hurtowni artykułów chemicznych mydło możemy znaleźć głównie w opakowaniach o dużej pojemności,w postaci płynu lub pianki. W ofercie często znajdziemy też dozowniki na mydło czy ręczniki papierowe do wycierania rąk. Wielu przedsiębiorców decyduje się na dbałość o higienę i samopoczucie pracowników lub klientów w większym wymiarze – stąd hurtownie mogą oferować kremy do rąk, nawilżane chusteczki czy kosmetyki takie, jak dezodoranty, pasty do zębów, szampony, kremy do twarzy, podpaski, podkłady higieniczne, rękawiczki, środki odstraszające owady. Oczywiście lista artykułów przemysłowych używanych w przedsiębiorstwach jest dłuższa, stąd zależnie od hurtowni, możemy znaleźć w ofercie na przykład: kubki jednorazowe, herbaty, reklamówki jednorazowe, baterie, papiery czy folie do żywności i wiele innych.

Gdzie zamawiać chemię gospodarczą?

W dzisiejszych czasach ludzie stawiają na szybkość i wygodę zakupów, dlatego większość kupuje bez wychodzenia z domu. Również w przypadku chemii gospodarczej hurtownie online stały się bardzo popularne, szczególnie w dużych miastach, gdzie jechanie na zakupy przez zakorkowane ulice mija się z celem, gdy duży zapas potrzebnych produktów może przywieźć nam kurier bezpośrednio pod drzwi firmy. Stąd hurtownie artykułów chemicznych w Warszawie i innych dużych miastach funkcjonują częściowo lub całkowicie online. Dodatkowym plusem zakupów przez Internet jest szeroki wybór produktów chemii gospodarczej w zależności od rodzaju, producenta czy ceny.

Czy mogę kupić chemię gospodarczą na własny użytek?

Ceny w hurtowniach są bardzo zachęcające, podobnie jak szeroki asortyment produktów. Wiele osób zastanawia się, czy możliwy jest zakup artykułów chemii gospodarczej w hurtowni online jako osoba fizyczna z przeznaczeniem na użytek domowy. Wiele z produktów chemii gospodarczej oferowanej przez hurtownie może być używana w domu, jednak niektóre z nich mogą być nieodpowiednie lub wręcz niebezpieczne dla użytku domowego. Chemia profesjonalna często sprzedawana jest w postaci stężonych koncentratów mających skrajne wartości pH mogące być niebezpiecznie dla osób, które nie wiedzą, jak prawidłowo posługiwać się takimi środkami. Większość z hurtowni zastrzega sprzedaż jedynie dla przedsiębiorców, na określoną kwotę lub po zadeklarowaniu regularnych zakupów. Dodatkowo sprzedaż następuje w ilościach hurtowych, tak więc nieodpowiednich do użytku domowego, a przeznaczonych raczej dla osób prowadzących sklepy z chemią gospodarczą, dla dużych przedsiębiorstw czy firm sprzątających.

Mamy nadzieję, że artykuł dostarczył Wam rzetelnej wiedzy na temat tego, co dokładnie określamy mianem chemii gospodarczej i w jaki asortyment można zaopatrzyć się w hurtowniach chemii gospodarczej. Hurtownie online umożliwiają zakup dużego zapasu produktów, szeroką ofertę artykułów, a dodatkowo często oferują łatwą dostawę. Niektóre hurtownie chemii gospodarczej w Warszawie umożliwiają wysyłkę produktów w całym kraju.