Frosch- ekologiczna marka środków czystości

Dodano:2021-02-08
Kategorie:Nowości

Frosch jest niemiecką marką, która posiada w swojej ofercie produkty niezawierające mikroplastiku. Wszystkie opakowania pochodzą z recyklingu oraz w 100% nadają się do ponownemu recyklingu, dzięki temu plastik zostaje zamknięty w ,,obiegu recyklingowym”.
Misją marki Frosch jest nie tylko tworzenie skutecznych środków czystości ale również dbanie o dobro planety. Celem firmy jest nadanie plastikowi wartości, tak aby przestać  postrzegać go jako odpad. Dzięki proekologicznej działalności marce Frosch udało się wprowadzić na rynek 400,000,000 butelek wyprodukowanych w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Ekologiczne założenia marki Frosch
  • Wszystkie produkty marki Frosch zawierają naturalne składniki aktywne, które intensyfikują właściwości czyszczące produktu.
  • W produktach znajdują się związki powierzchniowo czynne pochodzenia roślinnego, które charakteryzują się szybką biodegradacją.
  • Receptury produktów marki Frosch testowane są dermatologicznie dzięki temu nie podrażniają skóry rąk.
  • Środki czyszczące nie zawierają  fosforanów, boranów, formaldehydu, EDTA i związków halogenoorganicznych.
  • Opakowania pochodzą z plastiku, który został poddany recyklingowi.
  • Produkty Frosch są wegańskie i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
Fabryki, w których produkowane są środki czystości marki Frosch wykorzystują własne instalacje uzdatniania wody, dzięki temu są wstanie zagwarantować jak najwyższy stopień wstępnej obróbki ścieków.